Kierownik Budowy

Home Nasza Oferta Kierownik Budowy

Zatrudnienie kierownika budowy

to jedna z pierwszych czynności, o jakich musi pomyśleć każdy inwestor – niezależnie od tego czy budujemy mały domek, czy siedzibę firmy albo osiedle.

Tego wymagają przepisy polskiego prawa. Kierownik budowy nadzoruje roboty budowlane, pilnuje zgodności przeprowadzanych prac z projektem i kontroluje jakość robót. Do tego potrzebna jest oczywiście odpowiednia wiedza, certyfikaty i doświadczenie.

Decydując się na ofertę naszej firmy, masz zapewnioną pomoc profesjonalisty na każdym kroku. Kierownik budowy bierze udział już w pracach przygotowawczych i organizacji terenu budowy. Następnie kontroluje cały przebieg robót i prowadzi potrzebną dokumentację – jest też łącznikiem pomiędzy inwestorem a ekipą budowlaną.

Na sam koniec kierownik przygotowuje dokumentację powykonawczą, dzięki której dom można zgłosić do odbioru i uzyskać pozwolenie do jego użytkowania. Do naszych zadań należy też zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa na budowie i dbałość o przestrzeganie przepisów, w tym również BHP. Kierownik budowy ponosi też odpowiedzialność w przypadku wszelkich niezgodności.

Nasze wieloletnie doświadczenie i setki wykonanych zleceń gwarantują spokój każdemu inwestorowi. Znajomość rynku powoduje, że jesteśmy w stanie przewidywać problemy, zanim się jeszcze pojawią. Ponieważ każda inwestycja, niezależnie od rozmiaru, jest dużym obciążeniem, zarówno finansowym, jak i czasowym, to zatrudnienie odpowiedniej osoby na stanowisko kierownika budowy zaoszczędzi każdemu inwestorowi dużo stresu. Dzięki naszym kwalifikacjom cały proces budowy przebiegnie gładko i będzie wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów?

Czy kierownik budowy jest potrzebny ?

Odpowiedź brzmi – TAK. Dla każdej inwestycji, dla której wydana jest urzędowa decyzja pozwolenia na budowę, obligatoryjnie wymagany jest nadzór kierownika budowy, jak również prowadzenie dziennika budowy, w którym to kierownik budowy dokonuje wpisów wszystkich wykonanych prac na budowie.

Kim jest kierownik budowy i jakie jest jego zadanie ?

Kierownik budowy jest osobą nadzorującą proces budowlany w taki sposób, aby budowa została zrealizowana zgodnie z projektem oraz decyzją pozwolenia na budowę. Na osobie kierownika spoczywa obowiązek kontroli wszystkich materiałów budowlanych, ich zgodność z przepisami, koordynacja ekip budowlanych oraz dopilnowanie aby były przestrzegane przypisy BHP. Po zakończeniu wszystkich prac kierownik oświadcza, że budynek został wybudowany zgodnie z projektem oraz dokonuje odpowiednich wpisów w dzienniku budowy. Dopiero z takim oświadczeniem oraz dziennikiem możemy zgłosić zakończenie prac w urzędzie i uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Ile kosztuje nadzór kierownika na budowie ?

Wszystko zależy od doświadczenia kierownika, stopnia skomplikowania projektu, wielkości obiektu budowlanego oraz czasu trwania nadzoru. Dla mniejszych budynków o małym stopniu skomplikowania są to koszty 4-6 tyś. Zł. Dla większych budynków z dużą ilością elementów żelbetowych (każde zbrojenie musi zostać odebrane przez kierownika) koszt może wzrosnąć do 6-8 tyś. Zł. Dla dużych inwestycji deweloperskich koszty są ustalane indywidualnie i często przekraczają kilkanaście tysięcy złotych. Kierownik jest zobligowany odebrać wszystkie etapy budowy, a w szczególności prace ulegające zakryciu czyli takie, do których nie będzie można wrócić i skontrolować w późniejszym terminie. Dlatego są one tak istotne.

Czy podczas budowy możemy zmienić kierownika budowy ?

Zgodnie z prawem budowlanym możemy zmienić kierownika w czasie trwania budowy. Jeżeli mamy podejrzenie, że kierownik prowadzi budowę niezgodnie z pozwoleniem, a na placu budowy widać ewidentne rozbieżności z projektem mamy prawo zmienić kierownika budowy.

Dobry kierownik budowy – jak go znaleźć ?

Istnieje wiele dróg, którymi można dotrzeć do odpowiedniej osoby – firma budowlana, internet lub sąsiedzi. Bardzo często w temacie zorientowany jest architekt, u którego zamawiasz projekt. Szukając sprawdzonego kierownika, warto zwrócić się z zapytaniem do osób, które mają właśnie budowę za sobą i są zadowoleni z prowadzonego nadzoru. Na pewno znajdą się tacy wśród Twoich znajomych.

Przy wyborze kierownika warto zwrócić również uwagę na jego doświadczenie. Tu ważna jest liczba nadzorowanych przez niego budynków oraz opinie od poprzednich inwestorów. Zerknij też na stronę internetową potencjalnego kierownika, sprawdź referencje oraz poprzednie realizacje. Poproś o ofertę i porównaj z innymi. Cena nie jest wyznacznikiem a proponowany przez kierownika zakres nadzoru, ilości odbiorów dostosowane do zakresu i skomplikowania naszego projektu.

Kierownik budowy to Twoja prawa ręka.

Z tego powodu podejdź do tematu poważnie. Zdobądź jak najwięcej informacji i wybierz najlepszą opcję. Koniecznie podpisz z kierownikiem umowę. Sprawdź wszystkie zapisy umowy, a jeśli nie jesteś pewny, nie bój się pytać. Uczciwy kierownik wytłumaczy wszystkie zawiłości prawa budowlanego oraz wyjaśni zapisy umowy. W końcu jest twoim przedstawicielem na budowie i swoje obowiązki chce wykonać jak najlepiej. Dobry kierownik dba o swoją reputację i nie dopuści do fuszerki na budowie. Na koniec poleć go znajomym
Masz pytania odnośnie naszej oferty ?