Przeglądy Budynków

Home Nasza Oferta Przeglądy Budynków

Jeżeli chcemy mieć pewność, że dany budynek spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, konieczne jest regularne wykonywanie przeglądów okresowych.

Dotyczy to zarówno prywatnych mieszkań czy domów, jak i biur i siedzib firm. Jest to też podstawa do uzyskania odszkodowania w przypadku np. pożaru. Jest to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale też obowiązek wynikający z przepisów prawa. Każdy właściciel albo zarządca danego obiektu jest zobowiązany zapewnić bezpieczne użytkowanie budynku, a wykonywanie regularnych przeglądów budowlano-instalacyjnych jest na to jedyną metodą..

Przeglądy dzielimy na te, które powinniśmy wykonywać co roku oraz te, które możemy wykonywać raz na 5 lat.

Do tych jednorocznych należą:

✓Kontrola wykonania zaleceń z poprzednich kontroli,
✓Kontrola stanu technicznego elementów budynku i jego instalacji,
✓Kontrola instalacji urządzeń, które mają chronić środowisko,
✓Kontrola instalacji gazowych i przewodów kominowych.

Przeglądy pozwalają również na ocenę czy budynek jest odpowiednio zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi, jak np.:

Pioruny,
Pożary lub powodzie, które mogą prowadzić do uszkodzenia budynku, a tym samym stanowić zagrożenie dla zdrowia albo życia,
Wichury,
Opady.

W zależności od rodzaju kontroli ocenie mogą podlegać różne elementy budynku: dach, ściany zewnętrzne, balustrady, balkony, instalacja grzewcza, gazowa, zabezpieczenia przeciwpożarowe i wiele innych części budynków.

W przypadku przeglądów pięcioletnich ocenie podlegają: wykonanie zaleceń z poprzednich kontroli, kontrola stanu technicznego i użyteczności budynku oraz jego estetyka, oraz kontrola instalacji elektrycznych i piorunochronnych.

Nasza firma zatrudnia specjalistów, którzy posiadają wiedzę i certyfikaty potrzebne do wykonania okresowych badań technicznych budynku. Ich wiedza i profesjonalizm pozwolą każdemu właścicielowi spać spokojnie, ponieważ będzie wiedział, że jego budynek zapewnia bezpieczeństwo domownikom i pracownikom.

We-Proud-What-We-Do-Image
Masz pytania odnośnie naszej oferty ?